Bendraukime:
2018 - 10 - 19

Rusų Muzika

Nacionalinės Rusų Muzikos Vystymosi Keliai iki Michailo Glinkos

Rusų muzikinė kultūra yra labai sena. Seniausios yra rusų liaudies dainos, kurios, kaip ir lietuvių liaudies dainos buvo įvairių žanrų – darbo, kelendorinių apeigų, herojinės.

Rusų liaudis griežė ir įvairiais liaudies instrumentais – styginiais, pučiamaisiais, mušamaisiais. Tradicinis rusiškas instrumentas yra guslės. Tai styginis instrumentas, panašus į lietuviškas kankles.

Profesionali rusų muzika vystėsi cerkvėse, panašiai kaip Vakarų Europoje – Grigališkas giedojimas vienuolynuose. Pasaulietinę muziką Rusijoje atliko klajojantys muzikantai, kurie buvo vadinami skomorochais. Jų menas panašus į vakarietiška žonglierių, minezingerių meną. Skomorochai klajojo po miestus ir aikštėse rengė pasirodymus – dainavo, šoko, vaidino. Skomorochai rengė ir lėlių teatro spektaklius, kurie buvo labai mėgiami. Skomorochų lėlių teatre gimė populiarusis personažas – Petruška.

Dar viena muzikos rūšis, atsiradusi Rusijoje – varpų muzika.

1702 metais Maskvoje buvo atidarytas pirmasis viešas Rusijos teatras. Tai buvo labai didelis įvykis muzikinės kultūros raidoje.

Apskritai 18-ame amžiuje profesionali muzika labai išsiplėtė – buvo kuriami įvairių žanrų kūriniai – operos, kamerinė muzika, vokalinė muzika. Tačiau tuo metu labai ryškių kompozitorių – tokių, kaip vėliau Piotras Čaikovskis – dar nebuvo.

Pirmuoju ryškiu kompozitoriumi Rusų muzikos istorijoje laikomas Michailas Glinka. Jis yra vadinamas rusų klasikinės muzikos pagrindėju.

Michailas Glinka nėra apskritai vienintelis ir pats pirmasis kompozitorius rusų muzikinėje kultūroje. Buvo ir iki jo kompozitorių, kurie kūrė profesionalią muziką. Tačiau jie kūrė nedaug ir tik kokio nors vieno žanro muziką. Pavyzdžiui, kūrė tik romansus, o kompozitorius Michailas Glinka – tai kompozitorius, kuris sukūrė įvairių žanrų, labai aukšto profesinio lygio rusų muziką.

Nėra komentarų

PALIKITE KOMENTARĄ